Miks on magamiskott sinu beebile hea?

Ükskõik, kas mõtled beebi une peale juba siis, kui väike kõhuelanik alles ootab sinuga kohtumist (suure tõenäosusega sina temaga isegi rohkem) või on armas rüblik sulle juba igapäevaseks kaaslaseks, oled sa valiku ees. Kas eelistada
klassikalist tekki koos tekikotiga või investeerida korralikku magamiskotti?
Tavaline tekk ei ole kindlasti halb valik. Kui valida sobiva soojusastme ja suurusega tekk ning see korralikult madratsi äärte alla kinnitada, ei ole see tõenäoliselt sinu beebile ka ülimalt ohtlik. Väike risk aga alati jääb, et läbi une võib laps endale teki väga õnnetult näo peale tõmmata. Selle võimalikule tagajärjele ei taha keegi meist isegi mõelda. Kui aga ka see väike risk on sinu jaoks talumatu (tean omast käest, et imiku kasvatamine on niigi igapäevaselt stressirohke), on magamiskott õige valik.

Kui magamiskott on valitud õiges suuruses ja toa temperatuuri silmas pidades sobiva soojusastmega, on see kindlalt ja turvaliselt sinu lapse ümber ja ei ohusta teda ei kõige sügavama ega ka rahutuma une ajal. Lisaks sahmerdamise käigus juhtuvate õnnetuste vältimisele aitab hästi valitud kvaliteetne magamiskott ära hoida ka beebi ülekuumenemist, mida omakorda peetakse üheks võimalikuks hällisurmade põhjustajaks. Seega, kui puhtalt turvalisuse kaalutlusel valikut teha, kaldub kaalukauss kindlalt magamiskoti suunas.

Põhjuseid magamiskotti eelistada on aga veel. Öise siplemise käigus juhtub sageli see, et laps lükkab endalt teki pealt ära. Seda, mis siis edasi saab, oled ilmselt ka ise kogenud - temperatuuri muutus on niivõrd suur, et põhjustab ärkamist. Kes meist ei oleks korduvalt öösel virgunud, et kaduma läinud tekki jälle peale tõmmata (olgu see siis seiklema läinud enda või kaaslase rahutu une tõttu). Väike beebi aga ei saa veel ise teki tagasi peale tõmbamise ja uuesti uinumisega hakkama. Selleks vajab ta emme või issi abi, kes niigi peavad tõenäoliselt öö jooksul korduvalt ärkama, et last teda muude probleemide korral aidata. Tühja kõhtu või mähkme täitumist on tunduvalt raskem ära hoida kui temperatuuriga seonduvaid ärkamisi - jällegi tuleb appi soe ja ülimalt mugav magamiskott, mida on lapsel enda pealt ära ajada täiesti võimatu (ka siis, kui ta otsustab aeg-ajalt kõhuli magama keerata).

Kusjuures, kui laps peaks ärkama muudel põhjustel, on magamiskott hea ka seetõttu, et beebi on mugavalt soojas nii söötmise  või läheduse pakkumise ja uuesti magama kussutamise ajal. Tekiga saab ka, aga mitte nii mugavalt. Kui aga mähe vajab vahetust, pääseb strateegilistele kohtadele tänu magamiskoti lukule imelihtsasti ligi (eriti nutikalt mugav lahendus selleks on SnuzPouch magamiskottidel). Vahel võib tänu magamiskoti kasutamisele pääseda ka öisest voodipesu vahetamisest - kui mähe on natuke lekkinud, siis esimeseks takistuseks lekke edasi levimisel ongi magamiskott. Kui veab, siis selle masinasse viskamisest täiesti piisab.

Põhjusi, miks magamiskoti kasutamine beebile (ja sulle) hea on, on seega palju. Lisaks turvalisusele, vähenenud ärkamistele ja lihtsale mähkmevahetusele, näevad Tudupoe valikus olevad magamiskotid lihtsalt imearmsad välja. Meie armastame neid ka naturaalsete ja nahasõbralike materjalide tõttu. Kui sinu beebi tudub veel magamiskotita, vali talle sobiv mudel välja SIIT.

Loe lähemalt SIIT või võta allpool toodud vormi kaudu meiega ühendust, kui vajad abi õige magamiskoti valikul.


Muretut tuduaega!

Email again:
Järgmine
Kuidas oma lapsele õiget magamiskotti valida?

Vastused puuduvad

Email again: