Kuidas oma lapsele õiget magamiskotti valida?

Oled otsusele jõudnud, et sinu imearmas beebi on kvaliteetset ja mugavat magamiskotti väärt (kui pole veel veendunud, loe lähemalt magamiskoti headest omadustest SIIT). Kuidas aga kindel olla, milline magamiskott lapse tuduaega kõige paremini toetab?
Tudupoes on iga magamiskoti juurde märgitud selle soojusaste ehk TOG (thermal overall grade). Mida kõrgem on TOG näitaja, seda soojema materjaliga on tegu. Selleks, et valida teile sobiv TOG-aste, tuleb teada magamistoa toatemperatuuri. Heaks abiks toasooja mõõtmisel on sellised beebimonitorid, mis pidevalt lapse juures olevat temperatuuri kuvavad. Asja ajab ära aga ka tavaline toatermomeeter (neid leiad nt igast ehituspoest).

Kui toatemperatuur jääb vahemikku 21-23 kraadi, sobib sinu beebile enamasti magamiskott soojusastmega 1 TOG. Kui toas on natuke jahedam, 16-20 kraadi, tagab mõnusama une magamiskott, mille soojusastmeks on 2.5 TOG. Soojemaks kevad-suviseks hooajaks on aga eriti mõnusad 0.5 TOG soojusastmega õhulised ja hingavad magamiskotid.

Kui laps magab magamiskotis, siis kontrolli ikka aeg-ajalt ta kehatemperatuuri, veendumaks, et tal ei oleks liiga jahe ega palav. Kõige parem on seda teha nii, et katsud oma beebit kukla tagant. Kui laps higistab, võta talt kihte vähemaks (kasuta kas õhemat magamiskotti või vähem riideid selle all). Kui tundub, et lapsel võib jahe olla, vali võimalusel soojem magamiskott või soojemad tuduriided. Ära kasuta soojuse lisamiseks magamiskoti peal tekki. Eelista lisakihte riietuse näol - see on su lapsele turvalisem!

Magamiskoti all võib laps kanda vastavalt vajadusele kas lühikeste või pikkade varrukatega bodi, lühikest tuduromperit või pikkade varrukate ja säärtega tudukombet. Vajadusel võid veel ka pika tudukombe alla kihte lisada ja sokid jalga panna - kombineerimisvõimalusi on väga palju.

Minu poeg magab toas, mille temperatuur kõigub enamasti vahemikus 21-23 kraadi. Kasutame vaheldumisi kaht magamiskotti - tavaliselt soojusastmega 1 TOG ning ta kannab seal all pikka tudukombet - nii on täitsa paras. Samas, kui käime vanavanemate juures, kus tuba on paari kraadi võrra soojem, asendame pika tudukombe õhukese bodiga. Kui tunnen, et tuba on näiteks tuulise ilma tõttu tavapärasest jahedam või kui teine magamiskott on parajasti pesus, kasutame 2.5 TOG soojusastmega magamiskotti.

Lisaks soojusastmele on magamiskoti valimisel oluline selle suurus. Näiteks brändide SnuzPouch ja The Little Green Sheep magamiskottidel on valikus kaks suurust - 0-6 kuud või 6-18 kuud. Väiksemas suuruses magamiskott sobib sinu lapsele kuni pikkuseni 68 cm. Suurem magamiskott (6-18 kuud) sobib lastele, kes ei ole pikemad kui 86 cm.

Brändi Alvi magamiskottidel on suuruste valik mitmekesisem - Tudupoes saadaolevatel magamiskottidel algavad suurused 60 cm-st ning ulatuvad mõne mudeli puhul lausa 130 cm-ni (see suurus tähistab magamiskoti üldpikkust, st õlgadest kuni alumise ääreni).

Kontrolli kindlasti üle, et kui magamiskoti lapsele selga paned ja lukud-trukid on kinnitatud, ei mahuks tal pea kaelaaugust läbi. Vastasel juhul võib magamiskoti kasutamine su lapsele ohtlik olla! Vali kas väiksemas suuruses magamiskott või oota selle kasutamisega, kuniks see beebile parajaks saab.

Magamiskoti valikul pööra tähelepanu ka selle materjalile. Veendu, et oleks kasutatud materjale, mis on sinu beebi õrna naha vastu sõbralikud ja ei ohusta tema tervist. Magamiskott pese kindlasti enne esimest kasutamist neutraalse pesuvahendiga läbi.

Tudupoe valikus on mitme erineva brändi magamiskotid, mis on valmistatud erinevatest materjalidest - (orgaaniline) puuvill, lina, meriinovill, bambusviskoos jm. Oeko-Tex 100 klass 1 (beebi) sertifikaat tähendab, et materjal ei sisalda lapsele ohtlikke kemikaale ega aineid.


Kui olulisemad näitajad nagu soojusaste, mõõdud ja materjal on paigas, saab mõelda lisadetailidele. Näiteks, kui su beebi on alles väike ja vajab öösiti sagedat mähkmevahetust, veendu, et see oleks sinu valitud magamiskoti puhul võimalikult mugavaks tehtud. Eriti nutika ja ainulaadse lahendusega on Snüz lisalukuga magamiskotid.

Lõpliku valiku teeb iga emme või issi ise ka magamiskoti välimuse põhjal. Tudupoe magamiskotid näevad kõik imearmsad välja, samade tehniliste näitajatega on esindatud mitmekesine värvivalik, et kõik leiaksid oma lemmiku.


Kui sa ei ole ikka veel päris kindel, milline magamiskott oma lapsele valida, võta meiega ühendust allpool toodud vormi kaudu ja aitame sind õige valiku tegemisel suurima heameelega. Lisaks, kui näed, et sinu lemmikmagamiskott on parajasti välja müüdud, siis anna meile sellest märku ja veendume, et järgmise uue kauba tellimuse hulgas on ka sinu magamiskott!

Telli oma lapsele parim magamiskott SIIT.

Muretut tuduaega!

Email again:
Eelmine
Miks on magamiskott sinu beebile hea?
Järgmine
Beebi turvaline uni

Vastused puuduvad

Email again: