MEIST

Tudupood sai alguse ühe imelise 9-kuuse pisipoisi emme südamest. Nagu paljudel teistel väikelastega peredel, oli ka meil probleeme beebi unega.

Unerutiinid tehtud, kõht mõnusalt täis söödud ja tekk sossult peale sätitud, silm vajub aeglaselt kinni ja laps rändab magusate unenägude maale... Kuniks poole tunni pärast on maja nuttu täis ja ilusad taevasinised silmad jälle pärani lahti. Tekk on beebi külje alla vajunud. Emme rahustab lapse maha, sätib teki uuesti paika, kuid kõik kordub taas.

Tänu unenõustaja heale vihjele avastasime aga kasuliku abivahendi, mis on meiega nüüd igal pool kaasas - esimene asi, mis kodust lahkudes kohvrisse pakitud saab. Beebi magamiskott! Tudukotti pugemine on oodatud osa unerutiinist, kohe pärast raamatu uudistamist ja paitamist. Enam ei pea emme iga poole tunni järel tekki sättimas ja last rahustamas käima.

Tasub siiski meeles pidada, et beebi magamiskott ei ole ideaalseks uneks eraldiseisvalt imevahend - hea une tagamiseks peavad täidetud olema ka muud tingimused vastavalt lapse omapärale (nt pime tuba, vaikus või sobiv valge müra, täis kõht, eakohane päevakava, piisavalt emme-issi lähedust päeva jooksul), kuid kvaliteetse magamiskotiga on üks mure vähem küll - vanem saab kindel olla, et lapsel on voodis soe ja hea - jahedus beebit ei ohusta.

Magamiskoti kasutamise käigus on ilmnenud teisigi eeliseid lisaks soojusele: 
  • lapsel ei ole nii lihtne öösel end püsti ajada,
  • kaisus tududes on emmet raskem jalaga togida, 
  • mähkme lekkimise korral piisab tihti vaid magamiskoti pesumasinasse viskamisest ja pole vaja keset ööd kogu voodipesu vahetama hakata, 
  • kodust eemal olles on lapsel magamiskoti näol turvaliselt tuttav keskkond kaasas.
Nagu juba aru võib saada, siis tudukott on meie peres end väga tähtsale kohale sisse seadnud. Küll aga oli selle õige magamiskoti leidmine ja tellimine üpriski keeruline - Eesti e-poodides ringi vaadates lemmikut ei leidnudki. Pikema uurimise ja otsimise tulemusena selgus, et suurim valik ilusaid, praktilisi ja õrnale nahale sõbralikke magamiskotte on e-poodides, kust tellimine võtab nii aega kui ka vaeva (sh tolliprotseduuride tõttu).

Kui juba teist tellimust tegemas olin (asendusmagamiskott juhuks, kui esimene pesus on), hakkasin unistama kodumaisest veebipoest, kust saaks neid kvaliteetseid magamiskotte murevabalt tellida. Minul seda luksust ei olnud, kuid soovisin seda muuta ülejäänud Eesti perede jaoks. Siin see on - Tudupood, mis toob kõrgekvaliteetsed magamiskotid teieni minimaalse vaeva ja kiire tarnega. Kõik beebid on head und väärt 💕